Hrušky

Boscova fľaša

Jesenná odroda. Patrí k najstarším odrodám. Plody sú stredne veľké až veľké, škoricovohnedej farby. Dužina je výborná, jemná, korenistá. Je citlivá na chrastavitosť, má sklon ku kamienkovitosti dužiny. Rodivosť je stredne skorá až neskoršia, pravidelná.

boscova fľaša

Clappova

Letná odroda. Plody sú veľké, dužina je šťavnatá, aromatická. Je veľmi úrodná. Vhodná na priamu konzumáciu, taktiež vhodná aj na výrobu destilátov.

Clappova

Hardy

Zimná odroda. Plody sú stredne veľké. Rastie vysoko. Dužiná výborná, porovnateľná s dobrými odrodami. Zber v druhej polovici augusta. Patrí k odrodám masloviek. Pochádza z Francúzka.

Hardy

Júlová

Letná odroda. Plody sú malé až stredne veľké, dužina šťavnatá. Vhodná do teplejších polôh. Nie je citlivá na choroby, rodí skoro. Úroda pravidelná a bohatá.

Júlová

Konferencia

Jesenná odroda. Veľmi populárna. Zber v druhej polovici septembra. Chuťovo výborná, aromatická. Skladovateľnosť do februára. Vhodná do všetkých polôh. Vysoká rodivosť. Najpestovanejšia odroda vo svete.

Konferencia

Lucasova

Zimná odroda. Zber v októbri, skladovateľnosť do do marca. Plody sú veľké s výbornou chuťou. Vyniká vysokou rodivosťou.

Lucasova

Williamsova letná

Letná odroda. Plody veľké až veľmi veľké. Zber koncom augusta. Skladovateľnosť do konca septembra. Chuť dužiny silne aromatická s maslovou chuťou. Výborná odroda na výrobu destilátov.

Williamsova letná

No comments.